TVP_Historia

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu aplikację na android TV, można ją pobrać tutaj.


yoyLogotype yoytv 16:9
Format obrazu 16:9 4:3 12:5 3:4
Wersja podstawowa kinowa

15:30 - 16:10
Spór o historię
Autorytety w dziedzinie historii prezentują swoje opinie na temat różnych wydarzeń historycznych. W programie prowadzonym przez Macieja Zakrockiego dyskutują m.in.: prof. Maria Bogucka, prof. Janusz Tazbir, prof. Henryk Samsonowicz, prof. Andrzej Ajnenkiel, prof. Adam Dobroński, prof. Janusz Odziemkowski, prof. Wojciech Materski oraz prof. Wojciech Roszkowski.
16:10 - 17:15
Tutaj możecie sobie mieszkać
Dokument ukazuje historie ludzi pochodzących z Kresów Wschodnich II Rzeczpospolitej. Osiem osób opowiada o dzieciństwie spędzonym na Kresach i tragicznym losie swoich rodzin po wybuchu II wojny światowej. Doświadczyli okupacji zarówno niemieckiej jak i bolszewickiej, a część z nich uratowała się z rzezi wołyńskiej. Po podpisaniu porozumienia w Jałcie i Poczdamie zostali przymusowo przesiedleni na tak zwane ziemie zachodnie. Bohaterowie filmu wspominają akcję przesiedleńczą i początki nowego życia na Śląsku Opolskim. Opowiadają o trudach podróży, konieczności przystosowania się do nowych warunków oraz podejściu Ślązaków do nowoprzybyłych. Przypominają sobie ile pozostało, a ile przepadło z dawnej kultury. Film został nakręcony z potrzeby utrwalenia zanikającego świata kultury kresowej oraz udokumentowania świadectw ostatnich świadków trudnego doświadczenia przesiedlenia.
17:15 - 17:40
Ex Libris
Program poświęcony książkom historycznym. Twórcy magazynu prezentują najciekawsze pozycje i przedstawiają sylwetki autorów.
17:40 - 18:45
Płonący brzeg
Trwa I wojna światowa. Siedemnastoletnia Centaine de Thiry (Isabelle Gélinas) ratuje z płonącego wraku samolotu pilota Michaela Courtneya (Jason Connery). Nieznajomi zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Planują ślub i wspólną przyszłość. Szczęście Centaine nie trwa jednak długo. W dniu ceremonii jej ukochany ginie w tragicznym wypadku. Kobieta traci chęć do życia. Wkrótce jednak dowiaduje się, że spodziewa się dziecka. Postanawia wyjechać do Republiki Południowej Afryki, rodzinnego kraju Michaela, i tam urodzić. Na miejscu de Thiry odkrywa w górach ukrytą kopalnię diamentów. Rozpoczyna się jej pełna trudności droga ku zostaniu najbogatszą kobietą w Afryce.
18:45 - 18:55
Powstanie Warszawskie dzień po dniu
Program ukazuje przebieg powstania warszawskiego od dnia wybuchu 1 sierpnia 1944 roku, aż do ostatnich momentów walki. Materiałem, na którym opiera się każdy z 63 odcinków, są notacje i wywiady zarejestrowane przez Muzeum Powstania Warszawskiego.
18:55 - 19:15
Flesz historii
Magazyn skierowany do miłośników historii. Co tydzień prowadzący prezentują najciekawsze informacje na temat imprez historycznych, seansów filmowych, wystaw, konferencji naukowych i innych wydarzeń kulturalnych związanych z propagowaniem wiedzy historycznej.
19:15 - 19:50
Sensacje XX wieku
Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.
19:50 - 20:20
Sensacje XX wieku
Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.
20:20 - 20:50
Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii
Fascynujący cykl skierowany do młodych widzów, chcących poszerzyć swoje historyczne zainteresowania. Prowadzący Adam Sikorski w interesujący sposób prezentuje sensacyjne wydarzenia, najczęściej z dziejów współczesnych Polski. Wśród podejmowanych przez niego tematów znajdują się m.in. losy polskiego podziemia niepodległościowego oraz historia PRL. Każdy z odcinków ma charakter wyprawy poszukiwawczej.
20:50 - 21:50
Made in USSR
W grudniu 2016 roku minęło 25 lat od rozpadu radzieckiego imperium. Było to epokowe wydarzenie i zarazem punkt zwrotny w politycznej historii Europy. Upadek ZSRR oznaczał koniec dwubiegunowego porządku międzynarodowego i całkowitą zmianę układu sił w świecie. W jednej chwili na mapie pojawiło się aż 15 nowych państw. Twórcy filmu szukają przyczyn odradzania się współcześnie ideałów radzieckiego imperium. Zastanawiają się, jakie mogą być tego konsekwencje. Zrozumienie sposobu myślenia Rosjan w tej kwestii jest niezwykle ważne dla zgłębienia ich postaw wobec konfliktu na Ukrainie i stosunku do państw europejskich.
21:50 - 22:50
1920. Wojna i miłość
Serial historyczno - sensacyjny z elementami przygodowymi opisujący jeden z najważniejszych okresów w dziejach Polski - wojnę z bolszewikami w 1920 roku. Na tle wielkich dziejowych wydarzeń toczą się losy trzech młodych oficerów: pochodzącego z Wilna Bronka Jabłońskiego (Jakub Wesołowski), Władka Jarocińskiego (Wojciech Zieliński) z Wielkopolski i lwowianina Józefa Szymańskiego (Tomasz Borkowski). Trzej przyjaciele w tak dramatycznych czasach wystawieni są na próbę honoru, odwagi i patriotyzmu.
22:50 - 23:50
Wielka ucieczka. Drugie starcie
Ekipa filmowa podejmuje się rekonstrukcji faktów ze śledztwa, jakie toczyło się w okresie po II wojnie światowej. Celem słabo zbadanego dochodzenia było wytropienie oficera gestapo, który zamordował 50 lotników.
23:50 - 00:55
Kwatera "Ł"
Tytułowa kwatera "Ł" zwana Łączką znajduje się na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. W pierwszym dziesięcioleciu PRL (lata 1948-1952) było to miejsce masowych potajemnych pochówków więźniów politycznych zamęczonych w pawilonach zakładu karnego na Rakowieckiej 37. W 2012 roku grupa młodych badaczy - archeologów, antropologów, lekarzy sądowych - podjęła się ekshumowania szczątków żołnierzy i działaczy podziemia antykomunistycznego. Wśród zamordowanych znaleźli się m.in. gen. August Emil Fieldorf "Nil", rotmistrz Witold Pilecki, major Hieronim Dekutowski "Zapora" i major Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka". Film dokumentuje pracę zespołu ekshumacyjnego i odkrywa prawdę o stalinowskich zbrodniach.

Nadawcą transmisji jest użytkownik miki. (broadcaster / transmission owner) - Zgłoś naruszenie

Wszystkie
  • Wszystkie
  • Sport
  • Rozrywka
  • Wiadomości
  • Muzyka
  • Dla dzieci
  • Film
  • Wiedza
  • Seriale
  • erotyka
Ulubione

Jeżeli masz problem z oglądaniem, możesz użyć wersji poprzedniej lub wersji antycznejPlatforma YOY.tv to wirtualna przestrzeń, gdzie znajdziesz szereg najpopularniejszych polskich kanałów na żywo (np. tvp 1). To doskonała alternatywa dla drogiej telewizji kablowej, którą można oglądać tylko we własnym domu. Darmowa polska telewizja online umożliwia oglądanie wszystkich programów żywo w dowolnym miejscu na świecie. YOY.tv obsługuje wszystkie popularne urządzenia, które mają dostęp do Internetu, np. komputer, telefon, czy tablet. Wysoka jakość darmowej polskiej telewizji umożliwia komfortowe oglądanie wszystkich kanałów w tym kanał tvp 1. Obraz przesyłany jest online, dlatego każdy użytkownik może na bieżąco śledzić jego ulubione programy, filmy, czy seriale, wszystko online.