TVP*Historia

chcesz zostać naszym reseller-em napisz na [email protected]


yoyLogotype yoytv 16:9
Format obrazu 16:9 4:3 12:5 3:4
Wersja podstawowa kinowa

10:50 - 11:50
Ginące cywilizacje
Francja skolonizowała Burkinę Faso w latach 90. XIX wieku, po tym jak pokonała miejscowe plemię Mossi. Na podbitych ziemiach Francuzi wprowadzili obowiązek pracy przymusowej praz pobór chłopców do własnej armii. Niezadowolenie ludności było tak powszechne, że doprowadziło do wybuchu powstania w 1916 roku.
11:50 - 13:00
Skarby Watykanu
Każdego ranka Guy Devreux wyrusza na wspaniały spacer. Przemierza ogrody watykańskie, by dojść do miejsca, w którym prowadzone są prace konserwatorskie pomników, fontann i rzeźb. Łącznie znajduje się tam 20 tysięcy dzieł sztuki. Watykan jest najmniejszym państwem świata oraz miejscem, w którym czas stanął w miejscu, a codzienne życie płynie w cieniu najpiękniejszych dzieł sztuki europejskiej. Przez stulecia właśnie tutaj znajdowało się centrum katolickiego świata. Bazylika Świętego Piotra usytuowana jest przy jednym z najsłynniejszych placów na świecie otoczona przepiękną kolumnadą zaprojektowaną przez Berniniego w XVII wieku. Guy jest konserwatorem zabytków, a bazylika jest jego miejscem pracy. Od dwóch lat prowadzi on prace renowacyjne na placu Świętego Piotra. O siódmej rano, mężczyzna rozpoczyna swój dzień od briefingu ze swoją asystentką Michelą.
13:00 - 14:00
Sekrety wykute w kamieniu
Seria prezentująca najważniejsze zabytki archeologiczne z rejonu basenu Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu. Twórcy opowiadają o historii ich powstania, rozwoju i upadku. Dzięki pomocy znanych archeologów i osiągnięciom grafiki komputerowej widzowie mają okazję zobaczyć owe zabytki w pełnej krasie oraz poznać wielkie cywilizacji Mezopotamii, Egiptu pod rządami faraonów, starożytnej Grecji i Imperium Rzymskiego. W programie omówione zostaną także największe osiągnięcia ludzkości, takie jak powstanie mitycznych miast czy wynalezienie alfabetu.
14:00 - 14:35
Szerokie tory
Seria przybliżająca codzienne życie mieszkańców krajów byłego ZSRR. Autorką reportaży jest Barbara Włodarczyk.
14:35 - 15:35
Wielka gra
Najstarszy teleturniej, emitowany na antenie od 1962 roku. Zawodnicy, wyłonieni drogą eliminacji, biorą udział w programie poświęconemu obranej wcześniej dziedzinie wiedzy. Odpowiadają na bardzo szczegółowe pytania, wymagające erudycji i doskonałej znajomości tematu. Ich odpowiedzi ocenia jury złożone z ekspertów - uznanych autorytetów. Uczestnicy walczą o duże nagrody pieniężne, a rozgrywce towarzyszą ogromne emocje. W pojedynku intelektualnym nie mogą się zmierzyć osoby, które z racji wyuczonego zawodu, wykonywanej pracy czy odbytych studiów mają związek z daną dyscypliną.
15:35 - 16:20
Spór o historię
Autorytety w dziedzinie historii prezentują swoje opinie na temat różnych wydarzeń historycznych. W programie prowadzonym przez Macieja Zakrockiego dyskutują m.in.: prof. Maria Bogucka, prof. Janusz Tazbir, prof. Henryk Samsonowicz, prof. Andrzej Ajnenkiel, prof. Adam Dobroński, prof. Janusz Odziemkowski, prof. Wojciech Materski oraz prof. Wojciech Roszkowski.
16:20 - 17:10
Ułańska ballada
Zrealizowany z dużym przymrużeniem oka pastisz filmów płaszcza i szpady wzorowany luźno na "Trzech muszkieterach" Aleksandra Dumasa. Rosjanie przygotowują się do bitwy z wojskami Napoleona (Eric Fraticelli) pod Borodino. W przeddzień starcia tajemniczy szpieg kradnie tajne plany, a następnie przekazuje je Francuzom. W tle wojennej opowieści rozgrywa się romans Napoleona z polską hrabianką Marią Walewską (Swietłana Mietkina). Względy jej kuzynki próbuje zdobyć przystojny Polak, Andrzej Ledochowski (Paweł Deląg), kapitan w napoleońskiej armii. Serial obfituje w liczne sceny pojedynków, ucieczek, pościgów i wybuchów, które zostały okraszone muzyką Maksima Dunajewskiego.
17:10 - 17:25
Tajemnice, zamki i podziemia
17:25 - 18:00
#Dziedzictwo
18:00 - 19:15
Ród Gąsieniców
Obraz tworzenia się społeczności Zakopanego i całego Podhala, widziany przez pryzmat przemian historycznych i społeczno-gospodarczych w latach 1825-1918. Ważne wydarzenia zostały ukazane na symbolicznym przykładzie góralskiej rodziny Gąsieniców, której członkowie zmagają się z problemami życia codziennego, a także dramatycznymi wydarzeniami, takimi jak śmierć czy morderstwo.
19:15 - 20:15
Hitler i wiedza tajemna
Zdaniem niektórych historyków wpływ okultyzmu na Hitlera i innych przywódców III Rzeszy był ogromny. Sama partia nazistowska miałaby być sukcesorką dziewiętnastowiecznych grup okultystycznych. Ich członkowie, sprzeciwiając się panującemu materializmowi, wierzyli w nadejście mesjasza, który ocali Niemcy przed ich wrogami. Hitler uwierzył, że to właśnie on jest tym pomazańcem. W tej wierze umocniły go represje, jakich doznał po stłumieniu puczu monachijskiego.
20:15 - 21:50
Lalka
Warszawa, rok 1878. Przy Krakowskim Przedmieściu mieści się wielki sklep galanteryjny "J. Mincel i S. Wokulski". W czasie nieobecności właściciela, a jednocześnie przyjaciela, Stanisława Wokulskiego, sklep prowadzi pan Ignacy Rzecki. Pewnego dnia pryncypał wraca z zagranicy i przywozi znaczny majątek. Dorobił się go na dostawach dla wojska. Wkrótce zamożny kupiec zakochuje się w pięknej arystokratce Izabeli Łęckiej, i to staje się główną motywacją jego działań. Ona jednak widzi w nim tylko żałosnego parweniusza.
21:50 - 22:40
Odtajnione akcje szpiegowskie
Program ukazujący tajne akcje amerykańskich szpiegów prowadzone w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Każdy odcinek poświęcony jest innej nowo odtajnionej misji. Komentarza do każdej z nich udzielają agenci, którzy brali w niej udział. Dzięki pomocy kongresmena Mike'a Rogersa, który ściśle współpracował z członkami szesnastu agencji wywiadowczych przez dekadę, widzowie mają okazję poznać sekretny świat szpiegów.
22:40 - 23:20
Współpracowałem z TW Ewa - Max
Opowieść o niezwykłej determinacji tajnej agentki Służby Bezpieczeństwa Zofii Neny O'Bretenny i kapitana Jana Pawłowskiego, którzy przyczynili się do prześladowań pisarza Pawła Jasienicy (właściwie Leona Lecha Beynara). Kobieta, pod pseudonimem "Ewa", a następnie - po ślubie z figurantem - "Max", sumiennie współpracowała z SB od 1963 do 1989 r. Jednocześnie cieszyła się powodzeniem towarzyskim w kręgach opozycyjnych. Blisko osiemdziesięcioletni obecnie Jan Pawłowski pełen skruchy, niczym uosobienie wyrzutu sumienia, krąży po dawnych miejscach spotkań z tw. "Ewą - Max". Tłumaczy się, że sumiennie wykonywał powierzone mu zadania, ale nikomu nie zrobił nic złego. W filmie wystąpią również m.in.: Ewa Beynar-Czeczott - córka Jasienicy, Marek O'Bretenny - syn Zofii, a ponadto jej znajomi: Marta Miklaszewska, Władysław Bartoszewski czy Adam Michnik. Podczas jego realizacji wykorzystano archiwalia, m.in. raporty SB szkalujące pisarza oraz notatki Pawłowskiego i tw. "Ewy - Max".
23:20 - 01:05
Ostatni Bej Bałkanów
Historia awanturniczego życia potomka linii tureckiej bejów, Zulfikara. Akcja rozgrywa się na tle przemian polityczno-społecznych przełomu XIX i XX wieku.

Nadawcą transmisji jest użytkownik miki. (broadcaster / transmission owner) - Zgłoś naruszenie

Wszystkie
  • Wszystkie
  • Sport
  • Rozrywka
  • Wiadomości
  • Muzyka
  • Dla dzieci
  • Film
  • Wiedza
  • Seriale
  • erotyka
Ulubione

Jeżeli masz problem z oglądaniem, możesz użyć wersji poprzedniejPlatforma YOY.tv to wirtualna przestrzeń, gdzie znajdziesz szereg najpopularniejszych polskich kanałów na żywo (np. tvp 1). To doskonała alternatywa dla drogiej telewizji kablowej, którą można oglądać tylko we własnym domu. Darmowa polska telewizja online umożliwia oglądanie wszystkich programów żywo w dowolnym miejscu na świecie. YOY.tv obsługuje wszystkie popularne urządzenia, które mają dostęp do Internetu, np. komputer, telefon, czy tablet. Wysoka jakość darmowej polskiej telewizji umożliwia komfortowe oglądanie wszystkich kanałów w tym kanał tvp 1. Obraz przesyłany jest online, dlatego każdy użytkownik może na bieżąco śledzić jego ulubione programy, filmy, czy seriale, wszystko online.

YOY.TV nie zajmuje się rozprowadzaniem plików chronionych prawem autorskim. Strona nie zawiera żadnych plików.   zamknij